Kotleba, Frešo a Červené more

Autor: Marián Kičinko | 10.11.2013 o 20:47 | (upravené 10.11.2013 o 21:04) Karma článku: 7,34 | Prečítané:  1321x

Voľby do VÚC sú veľkým úspechom. V rozvinutých demokraciách ľudia nechodia voliť, pretože nemajú zásadné problémy, ktoré by ich doviedli až do volebnej miestnosti. Slovensko sa týmito voľbami konečne stáva demokratickou krajinou. O pár rokov budú chodiť voliť len kandidáti so svojimi rodinami. Zvíťazí ten, kto má najpočetnejšiu rodinu a staneme sa najdemokratickejšou krajinou sveta.

 

Viete, ktorí poslanci vás minulé volebné obdobie zastupovali vo VÚC? Viete aspoň o jednom ich rozhodnutí, ktoré zmenilo váš život? Viete mi vymenovať 5 vecí, o ktorých VÚC rozhodujú? Väčšina z nás na tieto otázky nevie odpovedať. Ja mám pocit, že to nezvládnu ani poniektorí kandidáti.

Každý, kto v týchto voľbách šiel hlasovať, dostal hlasy od ďalších štyroch ľudí, ktorí hlasovať nešli. Náš hlas mal silu piatich hlasov. Určite si povzdychnete, že pri zúfalstve výberu by vám nepomohol ani dvojnásobok hlasov.

Nepridáme kúsok politického marketingu? Ako by vyzerali voľby, ak by SAS dosiahla to, čo chcela – aby si voliči miesto hlasovania mohli zobrať finančnú hotovosť a za peniaze by sa vzdali hlasovania. Už by sme mali určite viac ako 5 hlasov. A čo tak určiť minimálnu hranicu účasti, aby boli voľby právoplatné? Ak nedostanú VÚC trebárs 35% hlasov, v nasledujúcom volebnom období sa o polovicu zníži počet ich poslancov a ak sa to zopakuje v ďalšom roku, VÚC sa zrušia. Pri takejto kombinácii by mal odrazu silu aj nehlas človeka, ktorý je znechutený politikou.

Uznávam, je to populizmus. Koľkí z vás by si zaplatili lístok za verejnú popravu politika, ktorému bola dokázaná korupcia? Dostávame sa k extrémom. Tieto voľby ich však ukázali.

„Rómovia vytvorili“ nových poslancov. M.Kotlebu a O.Dobrovodského. M.Kotleba má šancu stať sa aj županom(bez jablka). Nezávidím voličom v BB Sofiinu voľbu v druhom kole (pozdravujem pána prezidenta). Ukázalo sa, že jedna téma je veľmi silná. Rómovia. Žijú z nich nenápadne mnohí „bieli“. Striháme vďaka nim EÚ každý rok ako Adam Tráva. Ani nevieme, aká veľká je tá suma (možno len nechceme provokovať jej výškou). Je ich vraj 400 000. Čochvíľa budeme z nich žiť bez toho, aby sme niečo museli spraviť. Teraz sme zistili, že vďaka nim sa dá stať aj poslancom. Viete si predstaviť, čo sa bude pri ďalších voľbách diať na východe? A kedy začneme mať pocit, že sa niečo deje a rozdiely sa prestanú prehlbovať? Má EÚ vôbec toľko peňazí?

Pri voľbách som zažil voliča, ktorý mal asistenta. Vyplnil za neho lístok. Jeho úlohou bolo len vhodiť ho do urny. Nedokázal to, pretože sa ho snažil natlačiť do primalého otvoru na šírku. Akú hodnotu mal tento hlas, ktorý možno rozhodol?

A ďalšie kolo politického marketingu! Čo tak spraviť najprv test z politológie, aby sme mohli voliť? Čosi ako obrovské Testovanie 9 z občianskej náuky (určite to poteší srdce pána ministra testovania Čaploviča). Prečo nie sú celoštátne testy z občianskej náuky? Koľko kandidátov by po takomto teste nemohlo voliť? Nedostalo by vyjadrenie – bol som voliť, primeranú váhu a vážnosť?

Voľbi sa skončili, druhím kolom určite šetko napravíme – idem sa kúpať a zdravím slovenské Červené more!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?