Zneužíva Fico učiteľov?

Autor: Marián Kičinko | 3.12.2012 o 16:35 | Karma článku: 16,56 | Prečítané:  1494x

Mám pre učiteľov zlú správu. Sme zneužívaní. Nikto nás pri výbere štúdia na vysokej škole neupozornil, že učitelia sú tými, ktorí majú svojou skromnosťou zachraňovať tento štát. Vopred preto upozorňujem záujemcov o prácu učiteľa: vybrali ste si charitatívne povolanie (časom možno ústavou bude zaručená aj jeho bezplatnosť).

Keďže prezident teraz svojimi výrokmi pracuje na našom geopolitickom zviditeľňovaní (čítajte nižšie premiérove tvrdenie o zemepise), použijem výroky premiéra Fica. V inom kontexte dostanú nový význam a  bude zneužité. Zvláštne, ja sa cítim podobne, keď o mne rozpráva minister školstva a premiér.

Ak ste už vyštudovali učiteľstvo a dlhé roky ste čakali, kedy sa konečne slovný záujem politických strán zmení na reálny, má pre nás premiér odpoveď: „V tomto okamihu má vláda legitímne právo povedať: nehnevajte sa, napriek tomu, že vás chápeme, že máte nízke platy, v celej Európe je nula, na Slovensku bude nula." Učiteľ je nula, kedy to už konečne pochopíme! Máme predsa vyštudovanú vysokú školu.

Pre tých, ktorí vyštudujú tento rok pedagogický smer, má predseda SDĽ tiež usmernenie. „Jedna vec je naučiť sa dva názvy z dejepisu alebo zo zemepisu a druhá je vedieť dobre držať v rukách nejaký nástroj a niečo pre túto krajinu robiť." Novým učiteľom preto odporúčam po skončení štúdia absolvovať preškolenie a stať sa zváračom, murárom, rovnako ako usmerňuje premiér svojho syna. Prípadne sa informujte, čo musí vedieť prezident.

Chystáte sa čakať ďalších 23 rokov, kedy sa zlepší postavenie učiteľa? Aj tu máme primeranú odpoveď, ktorou sa máme inšpirovať. „26. januára sa narodil Juraj Jánošík, veľký vzor mojej vlády." Necítite sa byť okradnutí za tých 23 skromných rokov? Nemáte potrebu povedať premiérovi, kedy bol Jánošík popravený?

Pre tých, ktorí sú znepokojení, má premiér dobrú správu. „Musíme šetriť, ale nechceme šetriť na ľuďoch." Učitelia buď nie sú ľudia, čo si myslia už viacerí žiaci, alebo sa nám platy zvýšia, čo si zas nemyslí minister financií.

Zamysleli ste sa nad tým, prečo sa nerieši, čo sa bude diať v školstve v ďalších rokoch, no neustále sa spomína len nasledujúci rok a 10%? Prečo sa nehovorí o celom volebnom období? Možno by učitelia, ak by videli perspektívu, dokázali ustúpiť aj teraz (ako už mnohokrát). Asi poznajú ďalší premiérov výrok. „Zostávam celkom pochopiteľne členom SDĽ, pretože si naozaj neviem predstaviť, že by som odhodil tých ľudí, s ktorými som tak veľa urobil..."

Dodržal slovo a ostal. Mali by sme ho dodržať aj my a zotrvať.

Vopred sa ospravedlňujem zneužitému predsedovi SDĽ a idem si kúpiť kelňu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?